Poznaj nas

Komunikacja to nasz priorytet
Biuroprasowe
Pracownik w równowadze. Cykl konferencji The BSS Tour zawita do Trójmiasta
26.05.2017

Pracownik w równowadze. Cykl konferencji The BSS Tour zawita do Trójmiasta

Coraz większą wagę przywiązujemy do zachowania zdrowej proporcji pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Wpływa to nie tylko na pracodawców, ale także miasta pragnące przyciągnąć i zatrzymać u siebie wykwalifikowane kadry. Trójmiasto na tle innych polskich aglomeracji wyróżnia dbałość o jakość życia mieszkańców, która stała się jednym z najważniejszych czynników relokacji pracowników. Z tego względu to właśnie tutaj 8 czerwca odbędzie się forum na temat idei tzw. „Work-Life Balance”.

Coraz częściej mówi się o zjawisku „rynku pracownika”. Firmy konkurujące o wykwalifikowane kadry starają się sprostać oczekiwaniom kandydatów, a te nie ograniczają się już tylko do kwestii finansowych. Na temat roli zdrowej równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym dyskutować będą w Gdańsku przedstawiciele sektora nowoczesnych usług dla biznesu, instytucji otoczenia biznesu oraz urzędów miast, specjalnych stref ekonomicznych i Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wydarzenie podzielone zostało na cztery bloki tematyczne, z których trzy to panele dyskusyjne, a czwarty stanowi wystąpienie gościa specjalnego. Podczas panelu „Biznes dla człowieka czy człowiek dla biznesu” podjęta zostanie próba odpowiedzi między innymi na pytania w jaki sposób miasto przyczynia się do utrzymania zrównoważonego życia mieszkańców, jak wpływa na to jego lokalizacja oraz czy mamy szansę dorównać Skandynawom – uznawanym za „mistrzów idei Work-Life Balance”? Podczas drugiego panelu omówiona zostanie kwestia firmowej odpowiedzialności za równowagę w życiu pracowników. Podczas konferencji pojawi się także tematyka środowiska pracy, czyli w jaki sposób stworzyć biuro, w którym pracownik poczuje się jak w domu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Halina Piasecka, ekspert w dziedzinie szczęścia w pracy, która opowie o tym jak motywować i utrzymać najlepszych pracowników oraz co zrobić, by postawić na efektywność zespołów.

Partnerami wydarzenia są między innymi IAOP - największe na świecie stowarzyszenie sektora outsourcingu, Niemieckie Stowarzyszenie Outsourcingu Outsourcing Verband oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC).

Pobierz:
Bądź na bieżąco