Inwestycje zagraniczne, Edukacja, Promocja

Fundacja Pro Progressio zajmuje się wspieraniem miast w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych, edukacją biznesu i studentów w obszarze usług dla biznesu oraz promocją najlepszych praktyk biznesowych.

Badania i raporty

Nowo przyjęci studenci kierunków informatycznych w roku akademickim 2015/2016
19.04.2016

Nowo przyjęci studenci kierunków informatycznych w roku akademickim 2015/2016

Założeniem raportu było przedstawienie potencjału polskich uczelni poprzez analizę ofert nauczania oraz ustalenie liczby nowo przyjętych studentów na kierunki informatyczne w roku akademickim 2015/2016. Szczegółową analizą objęto prowadzone na omawianych kierunkach specjalizacje na tle miast i województw. Wskazano także przykłady współpracy badanych uczelni z biznesem z branży IT.

Więcej szczegółów w załączonym raporcie.
Pobierz:
Raport Roczny Pro Progressio 2015
29.01.2016

Raport Roczny Pro Progressio 2015

Sektor outsourcingu w Polsce, Europie i na świecie dynamicznie się rozwija, przechodzi zmiany, a zachodzące w nim transformacje mają wpływ nie tylko na branżę, ale także na otaczające ją środowisko biznesowe.


Raport, który oddajemy w Państwa ręce, to pierwsze tego typu opracowanie, w którym zawarto zarówno roczne podsumowanie sytuacji w poszczególnych dziedzinach outsourcingu, jak również przedstawiono sylwetki wybitnych ekspertów branżowych oraz profile biznesowe dostawców usług. W raporcie można także znaleźć opis lokalizacji rekomendowanych do rozwoju sektora usług dla biznesu.
Pobierz:
Raport Focus on Piła
27.01.2016

Raport Focus on Piła

Miasto Piła – największa aglomeracja północnej Wielkopolski, które zachęca inwestorów atrakcyjnym usytuowaniem geograficznym (położenie na skrzyżowaniu dróg krajowych - projektowanych dróg ekspresowych S10/S11, węzeł kolejowy, lotnisko). Tu przecinają się drogi prowadzące z Wybrzeża na południe, do Poznania, Gorzowa i dalej do Niemiec, oraz ze Szczecina i Świnoujścia do Bydgoszczy i Warszawy.


Piła to intensywnie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Do wiodących działów gospodarki należą branże: elektroniczna, elektryczna, logistyczna i poligraficzna. Miasto jest rozwijającym się ośrodkiem usług outsourcingowych oraz centrów usług wspólnych. Przykładami takich inwestycji są centra operacyjne takich firm jak np. Phillips Lighting Poland, Grupa PZU, Polkomtel Sp. z o.o.


Więcej informacji w załączonym raporcie.
Pobierz:
Scandinavian companies from the Business Services Sector
19.11.2015

Scandinavian companies from the Business Services Sector

Raport został przygotowany przez ekspertów ze Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej oraz Fundacji Pro Progressio. Publikacja przedstawia obecność skandynawskich inwestycji typu BPO i SSC w Polsce.
Pobierz:
Języki obce / filologie w polskim szkolnictwie wyższym
10.09.2015

Języki obce / filologie w polskim szkolnictwie wyższym

Pierwszy w Polsce raport analizujący filologie języków obcych na uczelniach we wszystkich polskich miastach.
Pobierz:
Focus on Radom
23.07.2015

Focus on Radom

Radom – miasto satelitarne dla Warszawy, położone w odległości 100 km od stolicy. Jest bardzo dobrą lokalizacją dla usług outsourcingowych. Radom został już doceniony przez wiele spółek świadczących usługi typu Call Contact Center, Finansowo-Księgowe, Archiwizacyjne oraz IT.
Zapraszamy na Focus on Radom!
Pobierz:
Focus on Częstochowa
17.07.2015

Focus on Częstochowa

Raport Focus On Częstochowa zawiera informacje na temat atrakcyjności inwestycyjnej i gospodarczej miasta Częstochowy.
Pobierz:
Focus on Rzeszów
16.02.2015

Focus on Rzeszów

Miasto Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego od wielu lat kojarzona jest z wyspecjalizowanym przemysłem lotniczym, Specjalną Strefa Ekonomiczną „Euro-Park” Mielec oraz klastrami. Sektor nowoczesnych usług dla biznesu, a w szczególności branża IT, w ostatnich latach mocno wzmacnia swoją obecność w Rzeszowie.
Zapraszamy na Focus on Rzeszów!
Pobierz:
Bądź na bieżąco