Inwestycje zagraniczne, Edukacja, Promocja

Fundacja Pro Progressio zajmuje się wspieraniem miast w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych, edukacją biznesu i studentów w obszarze usług dla biznesu oraz promocją najlepszych praktyk biznesowych.

Badania i raporty

Rozwój sektora BPO i SSC w Lublinie
12.09.2016

Rozwój sektora BPO i SSC w Lublinie

Rynek nowoczesnych usług dla biznesu w Lublinie.
Pobierz:
Focus on Elbląg - sierpień 2016
12.08.2016

Focus on Elbląg - sierpień 2016

Elbląg – drugie największe miasto województwa warmińsko-mazurskiego, jest także jednym z największych miast na północy Polski.

Miasto na przestrzeni lat rozwinęło wiele gałęzi przemysłu, w tym przemysł ciężki (turbiny parowe i gazowe), meblowy i spożywczy. Rozwojowi działalności gospodarczej sprzyjają obecne w mieście, tereny Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Elblągu coraz mocniej widać także obecność sektorów typowo usługowych, a wśród nich firm finansowych, informatycznych i typu Call Center.
Pobierz:
Focus on Radom - maj 2016
31.05.2016

Focus on Radom - maj 2016

Raport Focus on Radom prezentuje najważniejsze informacje o atrakcyjności biznesowej miasta Radomia. W raporcie zawarte zostały informacje z obszaru makroekonomicznego, rynku nieruchomości, zasobów kadrowych oraz branży outsourcingu.
Pobierz:
Nowo przyjęci studenci kierunków informatycznych w roku akademickim 2015/2016
19.04.2016

Nowo przyjęci studenci kierunków informatycznych w roku akademickim 2015/2016

Założeniem raportu było przedstawienie potencjału polskich uczelni poprzez analizę ofert nauczania oraz ustalenie liczby nowo przyjętych studentów na kierunki informatyczne w roku akademickim 2015/2016. Szczegółową analizą objęto prowadzone na omawianych kierunkach specjalizacje na tle miast i województw. Wskazano także przykłady współpracy badanych uczelni z biznesem z branży IT.

Więcej szczegółów w załączonym raporcie.
Pobierz:
Raport Roczny Pro Progressio 2015
29.01.2016

Raport Roczny Pro Progressio 2015

Sektor outsourcingu w Polsce, Europie i na świecie dynamicznie się rozwija, przechodzi zmiany, a zachodzące w nim transformacje mają wpływ nie tylko na branżę, ale także na otaczające ją środowisko biznesowe.


Raport, który oddajemy w Państwa ręce, to pierwsze tego typu opracowanie, w którym zawarto zarówno roczne podsumowanie sytuacji w poszczególnych dziedzinach outsourcingu, jak również przedstawiono sylwetki wybitnych ekspertów branżowych oraz profile biznesowe dostawców usług. W raporcie można także znaleźć opis lokalizacji rekomendowanych do rozwoju sektora usług dla biznesu.
Pobierz:
Raport Focus on Piła
27.01.2016

Raport Focus on Piła

Miasto Piła – największa aglomeracja północnej Wielkopolski, które zachęca inwestorów atrakcyjnym usytuowaniem geograficznym (położenie na skrzyżowaniu dróg krajowych - projektowanych dróg ekspresowych S10/S11, węzeł kolejowy, lotnisko). Tu przecinają się drogi prowadzące z Wybrzeża na południe, do Poznania, Gorzowa i dalej do Niemiec, oraz ze Szczecina i Świnoujścia do Bydgoszczy i Warszawy.


Piła to intensywnie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Do wiodących działów gospodarki należą branże: elektroniczna, elektryczna, logistyczna i poligraficzna. Miasto jest rozwijającym się ośrodkiem usług outsourcingowych oraz centrów usług wspólnych. Przykładami takich inwestycji są centra operacyjne takich firm jak np. Phillips Lighting Poland, Grupa PZU, Polkomtel Sp. z o.o.


Więcej informacji w załączonym raporcie.
Pobierz:
Scandinavian companies from the Business Services Sector
19.11.2015

Scandinavian companies from the Business Services Sector

Raport został przygotowany przez ekspertów ze Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej oraz Fundacji Pro Progressio. Publikacja przedstawia obecność skandynawskich inwestycji typu BPO i SSC w Polsce.
Pobierz:
Języki obce / filologie w polskim szkolnictwie wyższym
10.09.2015

Języki obce / filologie w polskim szkolnictwie wyższym

Pierwszy w Polsce raport analizujący filologie języków obcych na uczelniach we wszystkich polskich miastach.
Pobierz:
Bądź na bieżąco