Dużo zrobiliśmy

Robimy jeszcze więcej, a możliwości mamy nieograniczone
CoNowego?
Pro Progressio i SparkSub łaczą siły
29.08.2018

Pro Progressio i SparkSub łaczą siły

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu na przestrzeni ostatnich 20 lat przechodził wiele zmian, ale przede wszystkim podlegał bardzo dynamicznemu wzrostowi. Od ponad dekady branże do których zaliczane są m.in. BPO (Outsourcing Procesów Biznesowych) oraz SSC (Centra Usług Wspólnych), wkraczają na nowe rynki, obsługują nowe procesy, ale mierzą się także z wyzwaniami na płaszczyźnie sprzedaży usług oraz zwiększania zatrudnienia. Mimo coraz większej aktywności w obszarze robotyzacji i automatyzacji, kapitał ludzki wciąż stanowi i przez dłuższy czas będzie stanowił bardzo istotną rolę w tworzeniu i rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu. 

Powstała w roku 2012 Fundacja Pro Progressio, od samego początku swojej działalności skupia się na wsparciu w rozwoju sektora BSS oraz jak najszerszym dostępie do wiedzy, która pozwala na budowę i rozwój centrów operacyjnych BSS. Przez sześć lat Pro Progressio zbudowała szereg partnerstw biznesowych z takimi organizacjami jak IAOP (International Association of Outsourcing Professionals), GSA UK (Global Sourcing Association), DOV (Deutscher Outsourcing Verband), Lviv IT Cluster, jak również Emerging-Europe Alliance. Dziś do grona kluczowych Partnerów Biznesowych Pro Progressio dołącza SparkSub – międzynarodowa organizacja doradcza i konsultingowa z siedzibą w Kalifornii i oddziałami w Warszawie oraz Budapeszcie. Celem nawiązanej współpracy jest z jednej strony wsparcie amerykańskich firm, które są zainteresowane ulokowaniem swoich centrów operacyjnych lub poszukują partnerów outsourcingowych w regionie CEE, a z drugiej pomoc polskim firmom usługowym w kontaktach biznesowych z potencjalnymi klientami w USA. 

 

- O naszej współpracy ze SparkSub rozmawialiśmy od kilku miesięcy i zgodziliśmy się, że zarówno polscy jak i amerykańscy przedsiębiorcy ze świata usług dla biznesu potrzebują wsparcia na wielu frontach. Wyzwania związane z procesami rekrutacyjnymi głównie w Dolinie Krzemowej zmuszają tamtejsze organizacje do poszukiwania rozwiązań outsourcingowych lub do otwierania offshoringowych centrów typu SSC. Pro Progressio od lat wspiera inwestorów zagranicznych w procesach wyboru lokalizacji na centra BSS, a dzięki współpracy ze SparkSub będziemy mogli pomóc znacznie większej liczbie firm i tym samym przybliżyć im Polskę oraz region Europy Centralno-Wschodniej jako doskonałą lokalizację dla rozwoju ich biznesu. Z drugiej strony otrzymujemy sporo zapytań od polskich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani dotarciem do klientów z rynku amerykańskiego, a rozpoczęta współpraca ze SparkSub daje nam możliwość otwierania drzwi do nowych firm w USA. Liczę na długotrwałą i owocną dla obu stron współpracę. – powiedział Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio.

 

- Każdego roku nasi klienci z siedzibą w USA stają przed coraz trudniejszym i coraz bardziej wymagającym rynkiem pod względem dostępności talentów i rozwoju firmy, szczególnie w świecie technologii. Doradztwo strategiczne dla tych firm wymaga zarówno dogłębnego zrozumienia ich organizacji i potrzeb biznesowych, jak i lokalnego rynku oraz wiedzy branżowej w Europie Środkowej i Wschodniej. SparkSub powstał w Kalifornii, aby pomóc firmom otworzyć swoje przedstawicielstwa w Europie Środkowo-Wschodniej, opracować szybki strategiczny plan rozwoju i znaleźć najlepszy międzynarodowy kapitał ludzki. Jesteśmy w stanie to zrobić, wykorzystując nasze międzynarodowe doświadczenie i specjalizacje. Wraz z Pro Progressio będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze głębszą sieć kontaktów, a także wiedzę branżową i lokalną w danym kraju. Jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem tej współpracy i nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości, że dzięki naszej współpracy na pewno stworzymy znaczącą wartość dodaną dla naszych klientów po obu stronach oceanu - powiedział Tamas Holczer, Współprzewodniczący SparkSub.

Pro Progressio i SparkSub będą współpracować na wielu płaszczyznach, których celem jest rozwój współpracy między polskimi i amerykańskimi rynkami nowoczesnych usług dla biznesu. 

Bądź na bieżąco Zapisz się na newsletter: