Dużo zrobiliśmy

Robimy jeszcze więcej, a możliwości mamy nieograniczone
CoNowego?
W lipcu w Polsce uruchomiono 4 projekty BSS
10.08.2018

W lipcu w Polsce uruchomiono 4 projekty BSS

Kilka miesięcy temu Pro Progressio uruchomiła platformę internetową BSS Index (www.BSSIndex.com), która dzięki współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, jak również dzięki danym udostępnianym przez Centra Obsługi Inwestora oraz przez Regionalne Agencje Rozwoju Regionalnego, jest zasilana w informacje o nowych projektach inwestycyjnych BSS otwieranych w polskich miastach.

Według danych, jakie udało się uzyskać od PAIH, miast oraz agencji w lipcu 2018 w Polsce pojawiły się 4 nowe projekty inwestycyjne, w tym w Białymstoku, Gliwicach, Poznaniu i Warszawie. Jak wynika z uzyskanych przez Pro Progressio informacji, są to projekty „oficjalne”. W toku jest kilka innych, o których jeszcze nie można mówić, że zostały uruchomione. We wspomnianych 4 projektach BSS, są 1 IT, 1 Call Contact Center oraz 2 R&D.

Jak wynika z uzyskanych przez Pro Progressio informacji, kilka nowych projektów inwestycyjnych jest również w finalnej fazie uruchomienia i na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2018 będą one mogły być zakomunikowane.

Obecnie, według danych z BSS Index, w roku 2018, w Polsce uruchomiono 37 nowych centrów operacyjnych typu BSS.

Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio, tak podsumował proces rozwoju sektora BSS w lipcu 2018: „Nie słabnie zainteresowanie Polską jako destynacją dla centrów operacyjnych typu BSS. Obserwujemy nieco wzmożoną aktywność zapytań inwestycyjnych ze strony Niemiec oraz Skandynawii. Nie słabnie także zainteresowanie ze strony Stanów Zjednoczonych, a szczególnie z regionu Kalifornii. Inwestorzy są głównie zainteresowani uruchamianiem centrów o profilach IT i R&D, jak również zapewniających multijęzyczną obsługę, w tym w językach niemieckim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim oraz pełną gamą języków skandynawskich. Mimo okresu wakacyjnego, zapytań od potencjalnych nowych inwestorów nie brakuje, a na jesieni możemy się spodziewać jeszcze większej aktywności w tym zakresie.”.


BSS Index jest ogólnodostępną stroną internetową, której celem jest pokazywanie przyrostu liczby centrów operacyjnych BSS w Polsce. BSS Index na podstawie dynamicznego wykresu prezentuje liczbę projektów inwestycyjnych, które pojawiły się w Polsce począwszy od roku 1951. Baza danych BSS Index jest uzupełniana na bieżąco w oparciu o oficjalne i potwierdzone dane uzyskane z PAIH, Centrów Obsługi Inwestora, Agencji Rozwoju Regionalnego oraz bezpośrednio od inwestorów.

Bądź na bieżąco Zapisz się na newsletter: