Inwestycje zagraniczne, Edukacja, Promocja

Fundacja Pro Progressio zajmuje się wspieraniem miast w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych, edukacją biznesu i studentów w obszarze usług dla biznesu oraz promocją najlepszych praktyk biznesowych.

FAQ

Dlaczego Pro Progressio jest Fundacją?

Od samego początku zależało nam na pełnej transparentności naszych działań. Stąd pomysł na Fundację. Z jednej strony narzuciliśmy sobie konkretne cele statutowe (promocja gospodarcza Polski, edukacja branżowa, wsparcie w promocji dostawców nowoczesnych usług dla biznesu), które skrupulatnie wypełniamy, z drugiej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej mamy realny wpływ na wsparcie biznesowe dla wielu organizacji zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego.

Jako Fundacja jesteśmy zobligowani do corocznego składania, na ręce Ministra Rozwoju, raportów z naszej działalności. Między innymi dzięki takim praktykom działania naszej Fundacji są w pełni kontrolowane, przejrzyste i wpływają na rozwój przedsiębiorczości w Polsce.


Co przysługuje firmom w ramach Członkostwa w Klubie Pro Progressio? Jakie korzyści z niego płyną?

Członkostwo w Klubie zapewnia zrzeszonym w nim firmom wiele różnych świadczeń, które można podzielić na dwie zasadnicze grupy.

Pierwszą są zasadnicze działania Pro Progressio, czyli m.in. zapewnianie bieżącego dostępu do raportów branżowych, ułatwianie kontaktów biznesowych z Członkami i Partnerami Klubu, uczestniczenie w wydarzeniach biznesowych organizowanych przez Pro Progressio jak i przez firmy współpracujące z Fundacją oraz możliwość zdobycia zniżek na takie wydarzenia.

Drugą grupą jest zapewnienie członkom stałej obecności w najważniejszych w Polsce kanałach mediowych sektora outsourcingu i nowoczesnych usług biznesowych, jakimi są OutsourcingPortal (www.outsourcingportal.eu) oraz dwumiesięcznik Outsourcing&More (www.outsourcingandmore.pl).

Wszystkie korzyści zapisaliśmy w pakiecie CASPEN, który szczegółowo definiuje co i jak realizujemy w ramach współpracy. Pakiet można znaleźć TUTAJ, a jego szerszy opis TUTAJ.


Czym dokładnie zajmuje się Fundacja Pro Progressio?

To bardzo dobre pytanie, a odpowiedź jest jeszcze ciekawsza. Jesteśmy unikalną organizacją w skali Polski i Europy, która łączy w sobie działania związane z obszarami konsultingu, doradztwa branżowego, wsparcia merytorycznego, promocji i działań mediowych, edukacji oraz networkingu biznesowego. Wszystkie te działania wpisują się w model naszej działalności, czyli CASPEN, pochodzący od angielskich słów Consulting, Advisory, Support, Promotion, Education i Networking.

Mówiąc wprost – Pro Progressio to organizacja łącząca w sobie:

  • działalność non-profit,
  • profesjonalne doradztwo z zakresu outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu
  • media
  • działalność edukacyjną
  • organizacje wydarzeń biznesowych
  • networking

Na czym będzie polegać promocja mojej firmy i w których kanałach mediowych?

Wsparcie promocyjne jest głównie realizowane poprzez kanały mediowe należące do Pro Progressio, czyli OutsourcingPortal oraz magazyn Outsourcing&More, jak również poprzez media społecznościowe. Pro Progressio ma swoją obecność zarówno na Facebook, LinkedIn, Twitter jak i Instagram.

Na OutsourcingPortal członkowie Klubu mają zakładane profile biznesowe, mogą korzystać z dedykowanych biur prasowych, kampanii bannerowych i sekcji rekrutacyjnej. W przypadku Outsourcing&More do dyspozycji członków są zarówno powierzchnie przeznaczone na publikacje jak i reklamy. Tu należy pamiętać, że zarówno Portal jak i Magazyn są mediami ogólnodostępnymi i mogą z nich korzystać także firmy niezrzeszone w ramach Klubu Pro Progressio.

Jakie warunki powinna spełnić moja firma, aby dołączyć do Klubu Pro Progressio?

Firma powinna być bezpośrednio lub pośrednio związana z rynkiem outsourcingu lub nowoczesnych usług dla biznesu. Grupa ta zawiera podmioty reprezentujące m.in. takie sektory jak: BPO, SSC, R&D, Call Contact Center, Outsourcing Sił Sprzedaży, Facility Management, Car Fleet Management, outsourcing usług HR, kancelarie prawne, firmy doradcze i konsultingowe, ITO i wiele innych.

Pro Progressio poprzez swoją działalność reprezentuje całą branżę outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu nie ograniczając się do wybranej grupy organizacji. W pełni respektujemy gromadzenie się firm w typowych zrzeszeniach lub izbach, z którymi zresztą owocnie współpracujemy i wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Na czym polega Członkostwo Klubu Pro Progressio?

Wstępując do Klubu, Członkowie zyskują cały szereg benefitów wpływających na poszerzanie wiedzy, udział w wydarzeniach biznesowych, dostęp do pozostałej grupy Członków oraz wsparcie mediowe wzmacniające działania PR i Employer Brandingowe oraz rekrutacyjne. Całość opisana jest w Pakiecie CASPEN, dostępnym TUTAJ. Wstępując do Klubu, Pro Progressio dba o wizerunek przedstawicieli firm członkowskich prezentując ich jako ekspertów branżowych.

Przystępując do Klubu należy być również otwartym na kontakty od pozostałych Klubowiczów. Zachęcamy do nawiązywania kontaktów biznesowych, które wpływają na rozwój zrzeszonych w Klubie podmiotów.

Czy istnieją na rynku podobne organizacje do Fundacji do Pro Progressio?

I tak i nie.

Pro Progressio jest bardzo unikalną organizacją, która łączy w sobie organizację członkowską, działalność edukacyjną, media i jest do tego Partnerem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Mówiąc TAK - w ramach naszej działalność można znaleźć wspólne elementy między pracą różnych krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń, izb, mediów, czy organizacji doradczych.

Mówiąc NIE – nie ma w Polsce, ani w Europie drugiej organizacji, która łączy w sobie wszystkie te elementy, które są obecnie realizowane w ramach działalności Pro Progressio.

Czy wśród Klubowiczów może znaleźć się moja konkurencja?

Tak, zazwyczaj wkraczając w kręgi Klubu dołączasz do innych firm ze swojej branży. Zasadą Pro Progressio jest jednak to, aby każda z firm była traktowana w ten sam sposób. Nie stosujemy różnych form członkostwa, nie dajemy specjalnych warunków podmiotom mniejszym czy większym, krajowym czy zagranicznym, etc.

Dołączając do Klubu każdy może liczyć na takie samo traktowanie i takie same warunki współpracy.

Jesteśmy dumni z tego, że w obiektywny sposób możemy wpływać na rozwój każdej z firm członkowskich.

Czy będąc w Klubie Pro Progressio muszę być zaangażowany w tę współpracę? Jeżeli tak, to w jaki sposób.

Liczymy na aktywne członkostwo. Jesteśmy w stanie dużo zaoferować, ale wymaga to obustronnej współpracy. Często wychodzimy z własnymi inicjatywami, często nasi Członkowie konsultują z nami różne projekty, które możemy realizować w ramach członkostwa. Idealna sytuacja jest taka, w której mamy zapewniony kontakt z władzami organizacji, jej działem sprzedaży, HR oraz administracyjnym – w każdym z tych obszarów możemy budować wspólne działania wspierające sprzedaż, rekrutację czy komunikację.

W jaki sposób OutsourcingPortal, Outsourcing&More, Best2Invest, Klub Pro Progressio są powiązane z Fundacją?

Pro Progressio jest Fundacją, która prowadzi działalność nadrzędną.

Klub Pro Progressio to szereg projektów realizowanych wspólnie z Członkami Klubu.

OutsourcingPortal oraz Outsourcing&More to media, których właścicielem, administratorem i wydawcą jest Pro Progressio.

Best2Invest to platforma wspierająca wiedzę o sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, która jest zbudowana i administrowana przez Pro Progressio.

Do tej listy możemy jeszcze dołożyć kilka innych definicji, takich jak:

Outsourcing Stars – to doroczny konkurs i Gala organizowane przez Pro Progressio. Jest to branżowe podsumowanie roku realizowane w styczniu.

The BSS Forum – to doroczna konferencja organizowana przez Pro Progressio. Podczas tego wydarzenia omawiane są najważniejsze tematy branżowe.

Focus On – to cykl raportów przygotowywanych przez Pro Progressio i prezentujących atrakcyjność inwestycyjną polskich miast. Są dostepne w zakładce Badania i Raporty

SSC Lions – to projekt prowadzony przez Pro Progressio wspierający działalność Centrów Usług Wspólnych. Pro jest ten jest realizowany wraz z Partnerami – Adaptive SAG oraz 4Synchronicity.

Czy Pro Progressio prowadzi działalność tylko na terenie Polski?

Przyjęliśmy zasadę, że działalność prowadzimy w Polsce, a poza granicami naszego kraju budujemy ścisłą współpracę z międzynarodowymi partnerami, wśród których są np. IAOP w Stanach Zjednoczonych, GSA w Wielkiej Brytanii, Deutscher Outsourcing Verband w Niemczech, Lviv IT Cluster na Ukrainie i wiele innych organizacji.

Z kim mogę skontaktować się, jeżeli jestem zainteresowany Członkostwem w Klubie?

Możesz spokojnie pisać na adres info@proprogressio.pl. Nasz Prezes też aktywnie udziela wszelkich informacji i możesz do niego bezpośrednio wysłać mail na adres wiktor.doktor@proprogressio.pl 

Do góry
Bądź na bieżąco Zapisz się na newsletter: